פנס הכביש

פנס הכביש שוכן בכבישים סואנים עמוסי מכוניות. הוא בעל הכנפיים הגדולות והארוכות ביותר מכול פנסי הרחוב. אך לא תמיד כנפיים גדולות זו ברכה, כנפיו הגדולות והמסורבלות הורסות ומפילות בתים וחומות בלי כוונה. האם יצליח פנס הכביש לעוף מבלי לפגוע באף אחד?

פנס הכביש - ברחוב פנסי הלילה המעופפים - ספר ילדים

ילדה חמודה, יצירתית עם המון תושייה, שמפחדת מהחשכה ולא רוצה להישאר לבד בלילה במיטה. כשטליה עוצמת עיניים היא מתעופפת לקצה העולם עד לרחוב פנסי הלילה המעופפים ושם פוגשת חברים חדשים ועוזרת להם לפתור את בעיותיהם

טליה
 

טליה - ברחוב פנסי הלילה המעופפים - ספר ילדים

פנס הפעמון

פנס הפעמון בעל כנפיים קצת מוזרות. כנפיו מעוגלות ומאפשרות לו לעוף אך ורק בסיבובים,
דבר שגורם לו הרבה סחרחורות ותשישות, האם יצליח אי פעם פנס הפעמון לעוף ישר?

פנס הפעמון - ברחוב פנסי הלילה המעופפים - ספר ילדים

פנס הגז

פנס הגז אינו זקוק לחשמל בשביל להפיץ אור ולכן במקומות שבהם אין חשמל הוא נדרש לעבוד. לפנס עבודה רבה, הוא מתעופף במרץ ממקום למקום ומנסה לשמור על הלהבה שדולקתבראשו, אך מה יעשה פנס הגז כשתגיע רוח חזקה ותאיים לכבות את להבתו?

פנס הגז - ברחוב פנסי הלילה המעופפים - ספר ילדים

פנס העששית הוא הפנס או הפנסית (תלוי איך מסתכלים על זה) שחי לבדו בסוף הרחוב. לפנס העששית אור קטן ודל וכשטליה פוגשת בו, למרות שהיא צריכה לחזור הביתה, היא מארחת לו חברה שלא יהיה עצוב ובודד ובתמורה מחליט הפנס הקטן לעשות את הבלתי יאומן בשביל לעזור לטליה החמודה

פנס העששית
 

פנס העששית - ברחוב פנסי הלילה המעופפים - ספר ילדים

פנס גינת המשחקים

פנס גינת המשחקים אמור להאיר את כל המתקנים בגינה כדי שילדי העולם יוכלו להמשיך לשחק גם עם רדת החשכה. לפנס עבודה קשה מאוד, הוא מתעופף ממקום למקום במרץ כי כנפיו קטנות ואינן מאפשרות לו לעוף גבוה ולהאיר מלמעלה את כל הגינה האם יצליח פנס גינת המשחקים להאיר את כל הגינה בבת אחת? האם יצליח לנסוק ולעוף גבוה מעל מתקני השעשועים?

פנס גינת המשחקים - ברחוב פנסי הלילה המעופפים - ספר ילדים

"פָּנַס לַיְלָה יָקָר, צַר לִי שֶׁאַתָּה בּוֹדֵד וְאֶשְׂמַח לְאָרֵחַ לְךָ לְחֶבְרָה, אַךְ אִמָּא וְאַבָּא יִדְאֲגוּ מְאוֹד אִם לֹא אָשׁוּב הַבַּיְתָה בִּמְהֵרָה. בֵּינְתַיִם אֵשֵׁב עִמְּךָ כָּאן, בְּיַחַד נוּכַל לְהַבִּיט בְּכוֹכְבֵי הַשָּׁמַיִם, כָּךְ לֹא תַּרְגִּישׁ כָּל כָּךְ בּוֹדֵד, כִּי הַרְבֵּה יוֹתֵר כֵּיף בִּשְּׁנַיִם." 

כל הזכויות שמורות ליהונתן גיסין © ברחוב פנסי הלילה המעופפים