יהונתן גיסין

 

יהונתן גיסין נשוי לענבר ואב לטליה ודניאל, נולד וגדל בראשון לציון, דור חמישי בארץ. סיים בהצטיינות לימודי BA מאוניברסיטת בר אילן למדעי הרוח ותקשורת במסלול קולנוע. בעל חברת פרסום, שיווק ותוכן באינטרנט וכותב מאז שגילה שבעיפרון יש עופרת ובעט יש דיו.


את רחוב פנסי הלילה המעופפים בראתי בראש ובראשונה עבורי, לפני שנים עברו, כשהייתי עוד ילד קטן. יצרתי את הרחוב הקסום על מנת ליצור לעצמי סביבת ילדות עשירה בדמיון והרפתקאות, דבר שאפשר לי להמשיך להיות ילד מפעם לפעם, גם כאשר כבר בגרתי. את האמת עד היום אני לפעמים בורח אל אותו רחוב אהוב ומוכר. כנראה שזה עניין של הרגל. כיום אני אבא והחלטתי להעניק לטליה בתי בכורתי את המפתח לרחוב פנסי הלילה המעופפים. טליה היא זאת שהצליחה להדליק את כל פנסי הלילה ברחוב חיי. לכן, מן הראוי שהרחוב הזה יהפוך להיות הרחוב שלה ובעצם הרחוב של כולם.

 

העבודה על הספר נמשכה במשך שנתיים בכוחות משולבים עם המאייר המוכשר - יואל פלדמן. יואל, שנושא עמו בארגז הכלים גם המון אינטליגנציה רגשית ויכולת לראות את הפרטים הקטנים, פיקד על צי הדחפורים והטרקטורים הצבעוניים שלו ביתר שאת. יואל הצליח לברוא לחיים את שורות הסיפור וביצע האנשה מדויקת לכל פנס ופנס. איוריו היו מעל ומעבר למה שאני דמיינתי. לאחר סקירת הסקיצות הראשונות, הרגשתי שאני רואה בפעם הראשונה את גיבורי הספר שלי כמו שאף פעם לא ראיתי, למרות שתמיד דמיינתי אותם בצורה מסוימת, יואל גרם לי לפגוש אותם פנים מול פנים כאילו הייתה זו פגישתנו הראשנה.
 

 

ישבתי לכתוב את ברחוב פנסי הלילה המעופפים ביום שטליה נולדה. הייתה לי מטרה: לתת לבתי סיפור משלה, סיפור שהיא הגיבורה בו. סיפור לחיים עם מוסר השכל על אהבה ונתינה, גם ברגעים שאתה בעצמך זקוק לעזרה. מאוד רציתי שהספר הזה יהיה רק של טליה, אבל טליה מאוד אוהבת אנשים ואת חברתם, דבר שגרם לי להבין שאת הספר הזה צריך לחלוק עם כולם. 

 

 

באהבת כל המילים
יהונתן
0522.451.522

say@tagido.com